Powrót do strony sieci
Nasze hotele

O hotelu

Architektoniczna ikona miasta

Focus Premium Pod Orłem jest zabytkowym 4-gwiazdkowym obiektem usytuowanym w ścisłym centrum Bydgoszczy, który funkcjonuje nieprzerwanie od ponad 120 lat.

Hotel stanowi architektoniczną ikonę miasta - to doskonałe połączenie zabytkowej bydgoskiej secesji z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

 

Początki Hotelu

Tradycje hotelowe Focus Hotel Premium pod Orłem sięgają początków XIX wieku. Wtedy,przy trakcie wiodącym do Gdańska, postawiono tu gospodę.

W obecnym kształcie hotel istnieje od 1896 roku. Wybudował go Emil Bernhard według projektu bydgoskiego architekta Józefa Święcickiego. Pierwsza nazwa hotelu brzmiała „Zum Adler", a wnętrza restauracyjne wzorowano na rozwiązaniach stosowanych ówcześnie w Niemczech.

W 1919 roku hotel kupili za 1,25 ml marek niemieckich ziemianin i kupiec Stefan Majewicz oraz Władysław i Józef Kosiccy, a niemieckiego orła na szczycie budynku zastąpił polski.

Przedwojenna Świetność Hotelu "Pod Orłem"

W okresie 1920-1939 hotel i restauracja należały do najlepszych w mieście. W salach Malinowej i Kolumnowej organizowano imprezy polityczne i samorządowe, odbywały się tu także  rauty oficerskie i bale charytatywne. Tutaj podejmowano bankietami marszałka Piłsudskiego, prezydenta Wojciechowskiego, generała Hallera i wielu innych znamienitych gości.

W okresie okupacji hitlerowskiej hotel został zajęty przez Niemców i funkcjonował pod nazwą „Danziger Hoff".

Okres Powojenny

Na początku 1945 roku hotel powrócił do rodziny Majewiczów, wkrótce jednak został znacjonalizowany i w 1952 roku przekazany przez państwo Przedsiębiorstwu Turystycznemu Orbis, które nim zarządzało do roku 1993. Hotel nadal gościł wiele znakomitości (m.in. Artura Rubinsztajna, Krzysztofa Pendereckiego, Daniela Olbrychskiego czy Jeremiego Przyborę) i dawał namiastkę kontaktów międzynarodowych w czasach praktycznego odcięcia Polski od świata.

Powrót do prawowitych właścicieli

W połowie grudnia 1993 roku w wyniku reprywatyzacji hotel wrócił do spadkobierców prawowitych właścicieli. Do jego prowadzenia powołano Przedsiębiorstwo Hotelowe Majewicz. W kwietniu 2017 GK IMMOBILE S.A. polska grupa kapitałowa wywodząca się z Bydgoszczy, zakupiła 100% akcji w spółce. GK IMMOBILE S.A. przekazała prowadzenie obiektu spółce zależnej - Focus Hotels S.A., która z powodzeniem zarządza hotelem do dziś.

 

Niezapomniane imprezy okolicznościowe

Hotel jest wymarzonym miejscem na zorganizowanie niezapomnianego wesela lub imprezy okolicznościowej.

Przepiękne, historyczne wnętrza i unikalne menu inspirowane latami przedwojennymi sprawią, że wyprawione u nas przyjęcie na długo pozostanie w pamięci gości.

 

Profesjonala organizacja spotkań biznesowych

 Hotel dysponuje czterema salami konferencyjnymi, które wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny i stanowią doskonałe miejsce na organizację konferencji, spotkania czy szkolenia.

Nasi pracownicy bardzo chętnie pomogą Państwu dobrać odpowiednią salę oraz doradzą przy wyborze przerwy kawowej i lunchowej.

HOTEL PRZYJAZNY ZWIERZĘTOM

Hotel jest przyjazny gościom podróżującym ze swoimi zwierzakami. Szczegółowych informacji dotyczące warunków pobytu z pupilem udzieli hotelowa Recepcja.

Poznaj pakiety pobytowe

Wyjątkowe propozycje pobytu
Save 15%
od 174 /noc
Save 15%
  • Długość pobytu min. 2 noce
  • Wyżywienie Bez wyżywienia
Sprawdź szczegóły
Early 25%
od 154 /noc
Early 25%
  • Długość pobytu min. 3 noce
  • Wyżywienie Bez wyżywienia
Sprawdź szczegóły
Rabat 10% bez śniadania
od 167 /noc
Rabat 10% bez śniadania
  • Długość pobytu dowolna dł. pobytu
  • Wyżywienie Bez wyżywienia
Sprawdź szczegóły
Rabat 10% ze śniadaniem
od 225 /noc
Rabat 10% ze śniadaniem
  • Długość pobytu dowolna dł. pobytu
  • Wyżywienie BB - Śniadanie w cenie
Sprawdź szczegóły
Cena dnia ze śniadaniem
od 250 /noc
Cena dnia ze śniadaniem
  • Długość pobytu dowolna dł. pobytu
  • Wyżywienie BB - Śniadanie w cenie
Sprawdź szczegóły
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij